27 Nisan 2012

BONCUK KOLYE

Blogu açtığımdan bu yana ilk defa bu kadar ara verdim. Neyse sonunda yazabiliyorum. Daha önce bahsettiğim kızımla yaptığım Şirinler kolye yapımı ile başlayan takı yapma maceram(ız) ; Tchibo’dan aldığımız takı yapma setler ile biraz daha ileri bir aşamaya taşındı. İşi ilerlettik yani. Setin içerisinden çıkan tarifle Kuzuş’a kolye yaptık. Kıvırma,  kesme aletlerini kullanmayı denedik, öğrendik. Çok eğlendik. Sonuç hiç fena olmadı. Hatta Kuzuş işi ilerletip; arkadaşlarına iki çift kolyeyi kendisi yaptı. Kolyelerin arkasındaki kopçaları tutturmaya yarayan parçaların bit olarak adlandırıldığını, takı yapan bir komşumuzdan, öğrendim. Kutu yanlışlıkla devrilip, parçalar karışınca; bu parçaların gerçekten bit kadar küçük olduğunu ve çok doğru bir isimlendirme olduğunu anladım.
Bu arada sos tavasının saksıya dönüşüm macerası var. Yeşilliklerin çıkmasını bekliyorum. Ucunu görür görmez o çalışmayı da paylaşacağım. Yazamadım ama; boş da durmadım. Bİr de Antalya gezisi var ama; o kesip, yapılmadığı için blog temasına uygun bulunmadı bu seferlik (tarafımdan) . İşte eserimiz.

Takı SetimizEl aletleri seti, takı seti ve eski kupa askısından takı askılığına dönüşen  takı taşıyıcı ve bizim takı klavuzu


Mutfakta düzen yazısında tezgahtan kalkan kupa askılığı; oldu takı askılığıKeyifli uğraşlar....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder