28 Eylül 2013

DOĞUM GÜNÜ SÜSLERİ-4


Çok severek yaptığım doğum günü süslerini paylaşmaya devam.  Bu kez,  kardeş kadar yakın bir yakınım için (kardeş eşi,) Paris temalı sürpriz bir doğum günü hazırladık Kuzuş ile birlikte. Okullar henüz tatildi. O da bu işleri çok seviyor. Onun genç, yorulmamış, Z kuşağı fikirlerinden yararlanıyorum. Bazen o hayal ediyor, ben yapıyorum. Bazen beraber hayal ediyoruz. Biz bu işten çok zevk alıyoruz. Eve yemek için davet ettiğimiz yakınımız, kendisi için hazırlanmış süsleri görünce çok şaşırdı, mutlu oldu, duygulandı. Güzel bir akşam geçirdik. Aslında bir gün yaşlandığımızda, sevdiklerimizle geçirdiğimiz bu güzel anlar, anılar kalacak hafızamızda sanırım. En azından ben öyle hayal ediyorum.  Onun için sevdiklerimize değer verdiğimizi, çok basit, küçük şey şeylerle ifade edebiliriz gibi geliyor bana. Biliyorum yanılıyor muyum?

Tema renleri olarak siyah, pembe ve beyaz seçmiştik. Paris siluetli bir pano hazırladık. Pano üzerine sanki gökyüzüne havai fişeklerle yazı yazılıyormuş gibi simler yapıştırdık.  Paris siluetli peçete halkaları kestik. Ortaya bir çiçek buketi ve pembe bir Eiffel kulesi maketi yaptık. Şeker hamuru süslemeli kekleri Kuzuş yaptı. Yaparken de çok eğlendi. Sadece beyaz ve siyah şeker hamuru almıştık. Kuzuş, diğer renkleri gıda boyası koyarak hazırladı.

 
Birlikte nice mutlu yıllar....

3 yorum:

 1. Tema, renkler, süslemeler hepsi çok hoş görünüyor. Eyfel kulesi maketi ise süper. Ellerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 2. Merhaba Bilge Abla Füsun abla bahsetmişti bloğun olduğundan çok güzel şeyler yapmışsın ellerine sağlık Çorum'dan Hacer

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Hacer. Bloguma hoş geldin. Ben de senin bloğunu çok beğendim. Tosbağalara sevgiler:)

   Sil